• 2
  • آبان
کاشی کاری های رنگی در دکوراسیون خانه های مدرن

كاشي منسوب به شهر كاشان است و كهن‌ترين نمونه‌ي آن، آجر لعاب دار مربوط به زيگورات چغازنبيل در دوره‌ي ايلام ميانه (1250 پيش از ميلاد) مي باشد كه در دشت شوش باستان قرار دارد. در پايان سده‌ي ششم پيش از ميلاد، در كاخ آپاداناي داريوش در شوش، آجرهاي لعاب‌دار بي همتايي در تزيينات كاخ به كار برده شدند كه سربازان گارد جاويدان و ساير نقوش رايج در دربار هخامنشي را در كمال ظرافت و زيبايي نشان مي‌دادند.

امروزه محدوديت ها را برداشته اند و كاشي كاري مدرن با طرح هاي خلاقانه به بازارهاي جهاني عرضه شده اند.
در حقيقت صنعت كاشی سازی و كاشی كاری كه بیش از همه در تزیین معماری سرزمین ایران به كار مي رفته هم اكنون نيز از محبوبيت زيادي برخوردار مي باشد.
 کاشی های سفالی و سراميك ي مدرن شكل هنری منحصربه‌فردی دارد، این كاشی ها زیبایی خاص و اعتبار فراوان به خانه‌های مدرن و تلفیقی می‌بخشد...

ادامه مطلب
  • 23
  • مهر
کمپین حمایت از دریاچه ارومیه

از بیست سال پیش که روند خشکسالی دریاچه ارومیه شروع گردیده، دریاچه با بیش از 8 متر کاهش روبرو شده به طوری که قسمت جنوبی آن تقریبا خشک شده است. بر اساس نظر کارشناسان، عامل اصلی این وضعیت عدم ورود آب کافی به دریاچه است که خود به دلیل عوامل طبیعی مثل بروز خشکسالی و عوامل انسانی مثل افزایش قابل ملاحظه سطح زیر کشت آبی، توسعه نامتوازن بخش کشاورزی و اجرای طرح های متعدد سد سازی در مسیر شریان های اصلی دریاچه می باشد.
تجربه خشك شدن درياچه‌های مشابه دریاچه اروميه در سطح دنيا، نشانگر وجود تهديدات و خطرات جدی ناشی از تداوم خشكی این دریاچه و تبديل شدن آن به يك شوره‌زار كويری است که همه‌ی ساکنین بومی و استان‌های هم‌جوار تا شعاع ۵۰۰کیلومتری را درگیر آسیب‌های ناشی از آن می‌کند.
در راستای مقابله با این فاجعه محیط زیستی، «کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه» تشکیل گردیده است. از مهم‌ترین اهداف این کارگروه در کنار تدوین و ارائه راه‌کارهای علمی و اجرایی کردن آن‌ها، جلب مشارکت معنوی مردمی برای بهبود وضعیت دریاچه ارومیه است. بنابراین، برای نیل به این مقصود کارگروه، بخشی از کوشش خود را مصروف آگاهی رسانی عمومی، شرح و توصیف وضعیت کنونی، یادآوری مسئولیت های فردی و اجتماعی افراد نسبت به محیط زیست به عنوان زیست گاه عمومی و ... می نماید.

«کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه»، با حضور در نمايشگاه بازآرت ضمن جلب حمايت هنرمندان نامي از تلاش هاي انجام شده در راستاي حفظ درياچه، تعدادي از تابلو هاي خود كه اثر هنرمنداني نظير بزرگمهر حسين پور، علیرضا لطیفیان، شهاب جعفرنژاد و صالح تسبیحی بود را به نفع خيريه به فروش رساند. (شهاب حسيني از هنرمنداني بود كه از حركت حفظ درياچه حمايت نمود)

ادامه مطلب
  • 22
  • مهر
هنر پارچه بافي زربافت در شرف منسوخ شدن

این پارچه از نخ طلا و ابریشم بافته می‌شود، ولی ارزش آن فقط به خاطر نخ طلا نیست بلکه به دلیل پیچیدگی بافت پارچه است، بافت این پارچه بسیار زمان می‌برد و به صبر و تحمل زیادی احتیاج دارد.
بافنده اين اثر، استاد «مهدی شمسعلی» از پیشکسوتان هنر زری بافی اصفهان و با نیم قرن تجربه، این هنر را همچنان زنده نگاه داشته است.. بهاره حسيني صاحب برند لباس بارِني در راستاي احياي اين هنر فاخر و قديمي با ايده هاي نو گام برداشته است.
لباسي كه توسط ايشان با استفاده از پارچه زربافت (گلابتون) و پارچه هاي ابريشم والنتينو طراحي و آماده شده بود و در نمايشگاه بازآرت رونمايي گرديد مورد توجه بسيار هنرمندان و هنردوستان قرار گرفت.

ادامه مطلب
  • 18
  • مهر
گزارش خبرگزاری شهروند از نمایشگاه دست سازه های بازآرت

١٥ مهرماه همزمان با افتتاحیه نمایشگاه «حضور هنر در زندگی امروز»، گالری آریانا میزبان شهاب حسینی و همسرش پریچهر قنبری بود که در اولین اقدام خیرخواهانه خود آن را برگزار کرده‌اند.

هنرمندان در این نمایشگاه، آثار دست‌ساز خود را ارایه دادند و قرار است عواید فروش این آثار به موسسه خیریه‌ای تعلق گیرد که مدیریت آن را قنبری به عهده گرفته و درواقع از سوی حسینی بنیان گذاشته شده. هدف این موسسه نیز حمایت از هنرمندانی است به هر دلیل از نظر مالی در مضیقه قرار گرفته یا از کار افتاده شده و از یادها رفته‌اند. در روز افتتاحیه، همایون ارشادی و روزبه نعمت‌اللهی نیز در کنار این بازیگر و همسرش از این حرکت حمایت کردند. همچنین در کنار آثار دست‌ساز این نمایشگاه، بخشی هم به حمایت از دریاچه ارومیه اختصاص دارد که البته فروش آنها نیز به نفع خیریه خواهد بود.

هدف این خیریه توجه به هم است

شهاب حسینی، درباره برپایی این خیریه گفت: «شخصا به این دلیل که در این حیطه فعالیت می‌کنم، فکر می‌کنم هرچقدر بیشتر به حواشی مفید در کارم بپردازم روند موفق‌تری را هم طی خواهم کرد.» او با اشاره به این‌که هدف خیریه‌هایی که به هنر مربوط می‌شود، نباید چند روزه یا برای مدت کوتاه باشد، گفت: «با برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست و این‌که هنرمندان خلاقیت‌شان را بروز دهند باب گفت وگو میان هنرمندان مختلف باز می‌شود و فضایی ایجاد می‌شود تا مردم هم در کنار تفریحات معمول به چنین جاهایی بیایند.» به گفته او، هنرمندان بسیاری وجود دارند که وضع خوبی ندارند و هدف این خیریه توجه به هم است، عواید آن نیز به هنرمندانی اختصاص خواهد داشت که به هر دلیل در مضیقه مالی قرار دارند. همچنین این بازیگر که از همه غرفه‌های حاضر در نمایشگاه دیدن کرد، با توجه به ظرافت زیورآلات دست‌ساز، گفت: «واقعا ساختن چنین آثاری حال خوبی می‌خواهد، وقتی این آثار هنری و ظرافتشان را می‌بینم شک می‌کنم که ما هنرمند هستیم. چون دوربین ما را نشان می‌دهد، نباید فکر کرد که تنها بازیگرها هنرمند هستند.» یکی از بخش‌های جالب توجه این نمایشگاه نیز به چهار تابلو گرافیکی از آثار بزرگمهر حسین‌پور، علیرضا لطیفیان، صالح تسبیحی، و شهاب جعفرنژاد اختصاص دارد که در حمایت از دریاچه ارومیه خلق شده‌اند. شهاب حسینی در بازدید از این قسمت هم با توجه به این‌که با خشکسالی و بحران در این زمینه روبه‌رو هستیم، گفت: «ما طبیعت را به وجود نیاورده‌ایم. ما باران و درخت و جنگل را خلق نکرده‌ایم، اما حداقل باید در نگهداری‌شان نقش موثری داشته باشیم و فکر می‌کنم حرکت‌هایی از این دست، موثر خواهد بود.»
امیدواریم این حرکت خیرخواهانه گسترش پیدا کند پریچهر قنبری نیز که مدیریت این موسسه خیریه را به عهده دارد، درباره علت انتخاب فروش آثار هنری برای هنرمندان را اینطور توضیح داد: «در واقع هنوز درحال طی کردن مراحل قانونی هستیم و به همین دلیل بهتر است بگوییم حرکت خیرخواهانه‌ای انجام شده است. باید بگویم نزدیک به ٢٠‌سال است که با یک هنرمند زندگی می‌کنم و هنر حتما اولین رسانه‌ای است که برای یک حرکت به آن فکر می‌کنیم. فکر کردم از این طریق می‌توان در جامعه هنری که همسرم در آن فعال است، تأثیر مثبتی گذاشت.» قنبری با اشاره به این‌که اتاق فکری برنامه‌های آینده این موسسه خیریه را هدایت می‌کند، درباره برنامه بعدی آن گفت: «قرار است ١٩ مهرماه، در برج آزادی کنسرتی با صدای نیما رئیسی با همراهی گروه گوشه برگزار شود که عواید آن نیز در راستای اهداف همین خیریه صرف خواهد شد.» مدیر این خیریه با بیان این‌که فعلا در ابتدای راه هستیم، اما از حضور هنرمندان و خیرینی که بخواهند به این حرکت بپیوندند استقبال می‌کنیم، گفت: «امیدواریم که این حرکت خیرخواهانه گسترش پیدا کند و قطعا برای آن تلاش خواهیم کرد، برنامه‌های دیگری در آینده انجام خواهد گرفت که این نمایشگاه اولین آنهاست.» به گفته قنبری، تاکنون همایون ارشادی، مهناز افشار، بیتا فرهی و روزبه نعمت‌اللهی به‌عنوان سفیران این خیریه به این حرکت پیوسته‌اند.

وجدانمان را راحت نمی‌کنیم!
همایون ارشادی از میهمانان ویژه این نمایشگاه بود؛ او آثار به نمایش گذاشته شده را آثاری جالب توجه توصیف کرد و گفت: «واقعا از دیدن آثار گرد آمده در این نمایشگاه لذت بردم.» بازیگر «طعم گیلاس» با اشاره به این‌که جای چنین حمایت‌هایی در میان هم صنف‌های او بسیار خالی است، گفت: «درحال حاضر در بسیاری از کشورها در قبال ورزشکاران و هنرمندان چنین حرکاتی صورت می‌گیرد، متاسفانه هر وقت هنرمند یا ورزشکار از دید مردم دور می‌شود به راحتی از یاد آنها هم می‌رود و به همین دلیل در برخی موارد در اداره زندگی، با مشکل روبه‌رو می‌شود. به همین دلیل این حرکت درست و لازم است.» این بازیگر که یکی از سفیران این حرکت خیریه است، ادامه می‌دهد: «البته من نام این حرکت را خیریه نمی‌گذارم و به نظرم یک وظیفه است.»

از آثار هنرمندان دست‌ساز حمایت می‌کنیم
این نمایشگاه، آثار دست‌سازی چون کیف، کفش، لباس، فرش‌های دست‌باف، زیورآلات و ظروف مسی دست‌ساز را شامل می‌شود. مژگان طیار مدیر این گالری نیز در ادامه گفت: «المان اصلی در گردآوری این آثار که معیار انتخاب آنها قرار گرفته، دست‌ساز بودن آنهاست. هرکدام از هنرمندانی که در این نمایشگاه حاضر شده‌اند برای خود سبک و سیاقی مشخص و تثبیت شده دارند و درواقع هنرمندانی حرفه‌ای در این نمایشگاه گرد هم آمده‌اند.» به گفته این مدیر گالری در کنار عکاسی‌های جالب توجه مریم سعیدپور، شاخه‌های دیگری نیز در این نمایشگاه حضور دارند، ازجمله آنها زیورآلات دست‌ساز است که در چهار سبک مختلف ارایه شده است و مهروز بلادی، دانیال زیرک، مریم خزعلی و گروه جانان هنرمندان این بخش هستند. طیار ادامه داد: «از دیگر برندهای هنری که در این نمایشگاه حضور دارند می‌توان به کفش ژین، کیف کادوس، مانتوی سوئیت دولچه، لباس بارنی، ظروف مسی دست‌ساز از دو نشان مدون و می‌دوک اشاره کرد.» مدیر این گالری با اشاره به این‌که علاقه‌مندان می‌توانند در فضای مجازی نیز از آثار این هنرمندان دست‌ساز دیدن و از آنها حمایت کنند، وب‌سایت Baazart.com را معرفی کرد که به همین منظور راه‌اندازی شده است. همچنین با همین آدرس صفحه اینستاگرامی نیز مختص این هنرمندان پدید آمده که می‌تواند به ارتباط میان علاقه‌مندان و هنرمندان کمک کند. گالری آریانا در الهیه خیابان فرشته (شهید فیاضی) شماره ٩ واقع شده است.
ادامه مطلب
  • 17
  • مهر
گزارش خبرگزاری هنرآنلاین از نمایشگاه حضور هنر در زندگی

تهران مانند هزارتویی شده است که آدم‌ها در آن در حال تلاش و کوشش هستند برای این‌که بتوانند زندگی خود را بگذرانند.

برخی تنها به فکر زندگی خود هستند و برخی دیگر تلاش می‌کنند به همنوعان خود نیز نگاهی داشته باشند. از بالای شهر تا پایین شهر تهران همه‌چیز با هم تفاوت دارد. در این هزارتوی پیچیده گاهی با برخی از آدم‌ها روبه‌رو می‌شوی که زمانی که در بالا‌ترین نقطه شهر زندگی می‌کردند و حالا دست بر قضا به پایین‌ترین نقطه شهر رسیده‌اند. بی‌خود نیست که می‌گویند زندگی بالا و پایین بسیار دارد. بالای شهر تا پایین شهر تفاوتش از زمین تا آسمان است.

زمانی وقتی می‌خواستی به فضای هنری و هنرمندان نزدیک شوی حتماً باید به شمال شهر تهران می‌رفتی، هرچند که امروز دیگر این‌گونه نیست و بسیاری از مراکز هنری به مرکز شهر کوچ کرده‌اند تا بتوانند مخاطبان بیشتری داشته باشند، اما هنوز برخی از این فضا‌ها در‌‌ همان شمال شهر باقی مانده‌اند و مخاطبان خاص خود را هم دارند. گالری آریانا نیز یکی از همین مراکز فرهنگی هنری است که مخاطبان خاص خود را دارد. خیابان فرشته تهران یکی از قدیمی‌ترین و تجملاتی‌ترین خیابان‌های تهران است. گاهی اوقات قدم زدن در این خیابان‌ها خود تبدیل به یک تفریح می‌شود. بخصوص اگر هوا هم با تو تا رسیدن به مقصد همدردی و همراهی کند.

یک باغ بزرگ قدیمی که بخشی از آن تبدیل به یک فضای فرهنگی شده است. دیدن طبیعت بخصوص در پاییز آن‌ هم در تهرانی که پر از دود و دم و فضای خاکستری شده است برای لحظاتی می‌تواند حالت را خوب کند و تو را به گذشته‌ای ببرد که شاید تنها از زبان بزرگ‌ترها آن را شنیده باشی.

وارد فضای گالری که می‌شوم اولین چیزی که چشم‌نوازی می‌کند پوستر بزرگی است که روی آن استیتمنت نمایشگاه با عنوان "حضور هنر در زندگی"نوشته شده است. "هنر بازتاب روح یک جامعه است و هنرمندان پیام‌آوران روان آن در پاسداشت منزلت روان جامعه، سهیم باشیم...

در میان هیاهوی اخبار و اقوال گوناگون، که از مسیر رسانه‌های قدیم و جدید شنیده و دیده می‌شوند، احوال ناخوشایندی از هنرمندانی به گوش می‌رسد که بخشی از عمر گران‌مایه‌شان را در هنر و برای هنر مصروف نموده‌اند، اما به دلایل مختلف گرفتار مضیقه‌هایی در زندگی‌شان شده‌اند که رفع آن به یاوری هم‌قطاران پیشین، هم‌پیشگان کنونی و هم‌وطنان هوادار میسر است.

هم‌آوایی با این هنرمندان پر منزلت که دچار رنج بیماری، بهت حادثه، نامرادی عاقبت و یا هر ناخوشایند دیگری گردیده‌اند مسئولیت صنفی هنرمندان و مسئولیت اجتماعی هر فردی است. با همکاری "خیریه مهیار" برآنیم که به سهم خود در انجام این مسئولیت قدم برداریم."

اینجا همه به همت مجموعه "بازآرت" به مدیریت مژگان طیار دور هم جمع شده‌اند تا بتوانند قدم خیری برای هنرمندان پیشکسوتی که با مشکلات مالی دست‌وپنجه نرم می‌کنند بردارند. حدود ۲۰ هنرمند جوان در کنار نام و سایه هنرمندی چون شهاب حسینی و با همراهی پریچهر قنبری قرار گرفته‌اند و قرار است در این امر خیر، او را یاری کنند.

مژگان طیار مدیر برند "بازآرت" درباره برپایی این نمایشگاه می‌گوید: جرقه ابتدایی این موضوع در کافه هنر زده شد. در ابتدا تنها فیلم در کافه به نمایش درآمد و بعد حتی نمایشنامه‌خوانی هم به آن افزوده شد، بعدتر اجرای موسیقی هم داشتیم. احساس کردیم حالا که مخاطبین زیادی داریم و مخاطبانمان در همه جای تهران هستند، بهتر است فضا را بزرگ‌تر کنیم و بازآرت یا بازار هنر را شکل دادیم و یکسری محصولات فرهنگی را که کاربردی هستند به نمایش گذاشتیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در عصر مدرن انسان به دلیل سرعت زندگی و پیچیدگی زندگی روزمره از فضای رؤیا دیدن، انسان گذشته فاصله گرفته است، احساس کردیم یکی از مشکلات و دلایل به وجود نیامدن آثار باشکوه هنری که در قرون گذشته ساخته می‌شد و امروز دیگر نیست، همین نبود زیبایی‌شناختی مبتنی بر رؤیا دیدن انسان است. تصورمان بر این است که شاید یکی از راهکارهای برطرف کردن این موضوع، وارد کردن محصولات هنری به زندگی روزمره انسان امروز است. بنابراین تلاش کردیم تا محصولات کاربردی هنر را به نمایش بگذاریم.

طیار افزود: انسان این نسل مصرف‌زده است و به خاطر به دست آوردن کالاهای مصرفی عامل زیبایی‌شناختی را از انتخاب بیرون کشیده است، چرا که همه کالاهای کاربردی به صورت انبوه تولید می‌شوند و اساساً عامل انتخاب جور دیگری تعیین می‌شود. به همین دلیل ما خواستیم عامل زیبایی‌شناسی و هنر را برگردانیم به انتخاب انسان در این مورد. بنابراین هنری که هنر کاربردی محسوب می‌شود، بسیار در این زمینه می‌تواند کمک‌کننده باشد. وارد شدن این هنر به زندگی مثل انتخاب یک لباس، فرش، زیورآلات می‌تواند پلی باشد به این بازگرداندن نگاه زیبا‌شناسی. در کنار آن نمی‌توانیم هنرهای دیگر را حذف کنیم بنابراین هنر نمایش، موسیقی و... از این فضا دور نیست، بنابراین تمام زمینه‌های هنر را در زندگی در نظر گرفتیم.

وی بیان کرد: در کنار این، ما هنرمندان با استعدادی داریم که در حال کار کردن هستند و نسل با استعدادی وارد فضای کار شده‌اند، اما به خوبی نمی‌توانند حرف خود را به مخاطب خود بزنند، بنابراین بخشی از وظیفه ما ارتباط بین این هنرمندان و مخاطبینشان است. از سوی دیگر اینکه تلاش داریم، این‌ افراد به یک خودباوری برسند تا در کنار برندهای خارجی که بخشی از بازار دنیا را احاطه کرده‌اند، به رقابت پرداخته و در این مسیر گام بردارند.

وی از برنامه‌های آینده این موسسه گفت: قصد داریم در سال در دو نوبت نمایشگاه داشته باشیم، که نمایشگاه بعدی ما در اواخر آذر یا اوایل دی برگزار می‌شود. در بهمن‌ماه نیز نمایشگاه دیگری داریم و کالا‌ها و هنرمندان با توجه به مخاطبشان انتخاب می‌شوند.
اینجا می‌توان هنر ایرانی را به وضوح درک کرد. هنری که تنها مختص به ایران است و جوانان ایرانی هنوز آن را سینه‌به‌سینه از نسلی به نسل دیگر انتقال می‌دهند. زیورآلات، تابلوهای عکس، فرش و گلیم، ظروف مسی، لباس و کیف و کفش همه از جمله آثاری است که هنرمندان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌اند. در بخش دیگری از این نمایشگاه هنرمندان به اجرای موسیقی می‌پردازند و در روزهای دیگر نیز این اجراها ادامه خواهد داشت.

شهاب حسینی که به همت او و همسرش این نمایشگاه خیریه شکل گرفته است با دیدن این آثار می‌گوید: از دیدن این همه هنر ناب بسیار لذت بردم و هر آنچه دیدم پر از خلاقیت، حس، روح و هنر بود. با دیدن این آثار از اینکه خودت را جزو هنرمندان واقعی بدانی احساس تردید می‌کنی.

این بازیگر چهره که چندی است در امور خیریه گام نهاده است درباره جای خالی برگزاری چنین نمایشگاه‌های بیان کرد: همیشه می‌شود حرکت‌ها را با یک هدف خیر چندمنظوره تعریف کرد. برگزاری یک نمایشگاه از این دست می‌تواند محیط‌هایی عالی و سلامت و پر از فرهنگ را برای تجمع مردم و پر کردن وقت مردم فراهم کند. چرا که علاوه بر اینکه هنر وارد زندگی مردم می‌شود، باب گفتگو میان مردم نیز باز می‌شود. جای اینگونه فضا‌ها که مردم فارغ از انگیزه‌های خوردن و تفریح برای اهداف دیگر دور هم جمع شوند در جامعه ما بسیار خالی است. به نظرم هر چقدر این فضاها در جامعه توسعه پیدا کند باز هم کم است و باید تلاش شود تا این گونه مراسم‌ها در کل کشور بیش از این باشد.

حسینی در ادامه درباره اهداف خیریه این نمایشگاه نیز گفت: یکی از اهدافی که برگزاری این نمایشگاه‌ها دنبال می‌کند، این است که ما یک حال خوبی را ایجاد کنیم و برآیند این حال خوب را بتوانیم تقدیم کنیم و حال دیگران را نیز با آن خوب کنیم. هنرمندان زیادی هستند که بنا بر شرایط روزگار افتاده شده‌اند و توان اداره زندگی را دیگر مانند گذشته ندارند، نباید این هنرمندان را فراموش کنیم. خیریه به منظور توجه به تمام ارکان جامعه است و ما معطوف شده‌ایم به بیماران سرطانی، بچه‌های بی‌سرپرست و بانوان سرپرست خانوار که فکر می‌کنم این اتفاق کمتر دیده شد و امیدوارم با این حرکت بیشتر شود.

حالا هر چه از ساعت غروب می‌گذرد بر تعداد بازدیدکنندگان نیز افزوده می‌شود، حالا همایون ارشادی که خود سفیر این بنیاد خیریه است و روزبه نعمت الهی که همیشه پای ثابت چنین حرکت‌هایی است نیز به اینجا آمده‌اند تا بتوانند قدمی کوچک به سهم خود بردارند.

دیگر وقت رفتن است، به شهر بازمی‌گردم. به ترافیک و چراغ‌های قرمزرنگ ترمزی که در تمام خیابان‌های تهران روشن هستند نگاه می‌کنم و به این فکر می‌کنم که واقعاً حضور هنر چقدر در زندگی ما جاری است؟ اما دلم می‌گوید چقدر این روزها جای هنر در زندگی ما خالی است.

شهاب حسینی بنیان‌گذار خیریه‌ کمک به هنرمندان بی‌بضاعت است و همسر وی پریچهر قنبری مدیریت آن را بر عهده دارد.

این خیریه در اولین گام خود اقدام به برگزاری نمایشگاهی از آثار هنری دست‌ساز و صنایع‌دستی کرده است. در این نمایشگاه قرار است علاوه بر فروش آثار هنری و صنایع‌دستی نمایشنامه‌خوانی نیز انجام شود و تمامی عواید حاصل از فروش آن؛ از طریق خیریه به هنرمندان نیازمند اختصاص پیدا کند. این نمایشگاه با نام "حضور هنر در زندگی امروز" عصر چهارشنبه 15 مهرماه در گالری آریانا در خیابان فرشته افتتاح و تا جمعه 17 مهرماه ادامه خواهد داشت.

مهناز افشار، بیتا فرهی و همایون ارشادی نیز به عنوان سفیران این خیریه فعالیت می‌کنند.

ادامه مطلب